Karmstolar 1 par
Klubbat för:
2 800 SEK
1 500 SEK
KARMSTOLAR, 2 st, 1700 resp 1900-tal, bemålade, skuren dekor, klädda i ljusblå textil, äldre stol signerad LSH Lars Söderholm (stolmakare i Stockholm, mästare ca 1785, burskap 1790-1794), sitthöjd 41 cm
Säljes till förmån för Cancerfonden
912693
2021-05-07