Karmstolar 1 par

Karmstolar 1 par
Karmstolar 1 par
Karmstolar 1 par
Karmstolar 1 par
Karmstolar 1 par
Karmstolar 1 par
Karmstolar 1 par
Karmstolar 1 par
Karmstolar 1 par
Karmstolar 1 par

Klubbat för:

2 800 SEK

1 500 SEK

KARMSTOLAR, 2 st, 1700 resp 1900-tal, bemålade, skuren dekor, klädda i ljusblå textil, äldre stol signerad LSH Lars Söderholm (stolmakare i Stockholm, mästare ca 1785, burskap 1790-1794), sitthöjd 41 cm

Säljes till förmån för Cancerfonden

912693

2021-05-07