Kandinsky
Klubbat för:
8 200 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
WASSILY KANDINSKY (1866-1944): efter, "Variegation in the triangle / Bauhaus", monogramsignerad i trycket, färglitografi efter komposition från 1927, Grohmann 273, bildyta ca 49x36 cm
Zustandsbeschreibung
912699
2021-05-08