Fat, Kina 1900-tal
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
800 SEK
FAT, Kina, 1900-tal, celadon, emaljmåleri, polykromt handmålad dekor med fjärilar, fåglar och växter, central figurscen, diameter ca 30 cm.
Visst slitage, smärre fläckar från tillverkningen.
912815
2021-05-10