Fat, Kina 1900-tal

Fat, Kina 1900-tal
Fat, Kina 1900-tal
Fat, Kina 1900-tal
Fat, Kina 1900-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

800 SEK

FAT, Kina, 1900-tal, celadon, emaljmåleri, polykromt handmålad dekor med fjärilar, fåglar och växter, central figurscen, diameter ca 30 cm.

Visst slitage, smärre fläckar från tillverkningen.

912815

2021-05-10