Skål, Kina, 1900-tal

Skål, Kina, 1900-tal
Skål, Kina, 1900-tal
Skål, Kina, 1900-tal
Skål, Kina, 1900-tal
Skål, Kina, 1900-tal
Skål, Kina, 1900-tal
Skål, Kina, 1900-tal
Skål, Kina, 1900-tal

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

800 SEK

SKÅL, Kina, 1900-tal, dekor i rött och guld av blad på vit botten, höjd 8 cm, diameter 26 cm.

Visst slitage, nålstick och mindre glaysrmissar från tillverkningen.

912824

2021-05-10