Tallrikar Kina, 1700-/1800-tal

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIKAR 6 st, Kina, 1700-/1800-tal, 3 st med dekor i underglasyrblått, 3 st med dekor i blått, rött och guld, ca diameter 23 cm.

Förekomst av nagg, skador med äldre lagningar.

912828

2021-05-10