Taklampa art deco

Taklampa art deco
Taklampa art deco
Taklampa art deco
Taklampa art deco
Taklampa art deco
Taklampa art deco
Taklampa art deco
Taklampa art deco
Taklampa art deco
Taklampa art deco

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

800 SEK

TAKLAMPA, ca 1930/40-tal, art deco, plafondmodell med prismohängen, frostat orange glas med slipad, höjd ca 53 cm, diameter ca 45 cm

Skador: Liten spricka i mitten på plafonden. Böjda och lösa armar till prismohängen. Funktion ej kontrollerad. SAV ansvarar ej för funktionen.

912837

2021-05-11