Urna Kina
Klubbat för:
11 000 SEK
Arviointi
1 000 SEK
Kuvaus
URNA, porslin, Kina, 1800-/1900-tal, balusterformad, figurdekor och landskap i underglasyrblått, höjd ca 30 cm.
(1897-1979)
Kuntoraportti
Skada vid mynningen, gamla lagningar kring mynning och fot.
913034
Päivämäärä:
2021-05-10