Värja

Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄRJA, för ämbetsman, 1900-tal, förgyllt mässingsfäste, plattor av pärlemor, längd ca 92 cm

Smärre böjd spets, lösa delar, inskription på balja

913070

2021-05-10