Vas kina

Vas kina
Vas kina
Vas kina
Vas kina
Vas kina
Vas kina
Vas kina
Vas kina

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VAS / URNA, 1800/1900-tal, Kina, genombrutna hänklar, figural dekor med kvinnor och blommor samt tecken, emaljfärger, höjd ca 44 cm

Ingår i temaauktion Orientalika

bruks- och åldersrelaterat slitage, omfattande slitage på hänklarna

913114

2021-05-15