Golvvas Kina

Golvvas  Kina
Golvvas  Kina
Golvvas  Kina
Golvvas  Kina
Golvvas  Kina
Golvvas  Kina
Golvvas  Kina
Golvvas  Kina
Golvvas  Kina
Golvvas  Kina
Golvvas  Kina
Golvvas  Kina
Golvvas  Kina
Golvvas  Kina

Klubbat för:

54 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

GOLVVAS, 1800/1900-tal, Kina, genombrutna hänklar, figural dekor, emaljfäger, höjd exl. sockel ca 61,5 cm

Ingår i temaauktion Orientalika

smärre bruks- och åldersrelaterat slitage, träsockel medföljer

913134

2021-05-15