Golvvas Kina
Klubbat för:
54 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GOLVVAS, 1800/1900-tal, Kina, genombrutna hänklar, figural dekor, emaljfäger, höjd exl. sockel ca 61,5 cm
Ingår i temaauktion Orientalika
smärre bruks- och åldersrelaterat slitage, träsockel medföljer
913134
2021-05-15