Golvvas Kina
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVVAS, tidigt 1900-tal, Kina, Kanton och famille rose, höjd exl. sockel ca 61 cm
Ingår i temaauktion Orientalika
lagning och rekonstruktion på mitten vasen, samt större rekonsruktion på insidan av vasen, träsockel medföljer
913137
2021-05-15