Golvvas Kina

Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina
Golvvas Kina

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GOLVVAS, tidigt 1900-tal, Kina, Kanton och famille rose, höjd exl. sockel ca 61 cm

Ingår i temaauktion Orientalika

lagning och rekonstruktion på mitten vasen, samt större rekonsruktion på insidan av vasen, träsockel medföljer

913137

2021-05-15