Uppsatsskål sent 1800-tal
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
800 SEK
UPPSATSSKÅL, sent 1800-tal, nysilver med reliefdekor samt slipad glasskål, höjd ca 32 cm.
Åldersrelaterat ytslitage, mittdelens glasvas saknas, glasskålen med spricka vid mittedelens fäste.
913156
2021-05-08