Tillbaka till katalog

Fällbord Ikea Björnsholm

Fällbord Ikea Björnsholm
Fällbord Ikea Björnsholm
Fällbord Ikea Björnsholm
Fällbord Ikea Björnsholm
Fällbord Ikea Björnsholm
Fällbord Ikea Björnsholm
Fällbord Ikea Björnsholm
Fällbord Ikea Björnsholm
Fällbord Ikea Björnsholm
Fällbord Ikea Björnsholm
Fällbord Ikea Björnsholm
Fällbord Ikea Björnsholm

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

Beskrivning

IKEA, "Björnsholm", fällbord, Ikeas 1700-talsserie, rund skiva, tredelad svarvad pelarfot, Riksantkvarieämbetet Björnsholm CJ, höjd ca 73, diameter 87 cm

HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål

Konditionsrapport

Bruksslitage

Auktionsnummer:

913158

Datum:

2021-05-10