Tillbaka till katalog

Slagbord Ikea

Slagbord Ikea
Slagbord Ikea
Slagbord Ikea
Slagbord Ikea
Slagbord Ikea
Slagbord Ikea
Slagbord Ikea
Slagbord Ikea
Slagbord Ikea
Slagbord Ikea
Slagbord Ikea
Slagbord Ikea
Slagbord Ikea
Slagbord Ikea

Klubbat för:

6 600 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

IKEA, "Bergslagen", slagbord, Ikeas 1700-talsserie, gustaviansk stil, bemålat, höjd ca 76, 166x117 cm

HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål

Zustandsbeschreibung

Bruksspår, slitage, fläckar och märken förekommer

Auktionsnummer:

913169

Datum:

2021-05-10