Eli keller vas med tre fat

Eli keller vas med tre fat
Eli keller vas med tre fat
Eli keller vas med tre fat
Eli keller vas med tre fat
Eli keller vas med tre fat
Eli keller vas med tre fat
Eli keller vas med tre fat
Eli keller vas med tre fat
Eli keller vas med tre fat
Eli keller vas med tre fat
Eli keller vas med tre fat
Eli keller vas med tre fat

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ELI KELLER, vas med 3 st fat, unika, samtida, porslin, grönblå nickeloxid med kobolt inslag, kristallglasyr, tillverkade i egen verkstad i Saltsjö-Boo, signerade Eli undertill, vasens höjd ca 12 cm, diameter ca 16 cm, fatens diameter ca 12, 13 samt 16 cm

Obetydligt slitage

913324

2021-05-08