Skål Jiaqing
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅL, 1900-tal, Kina, Jiaqing, dekor av figurscener, med träsockel, höjd exl. sockel ca 8, diameter 17,5 cm
Ingår i temaauktion Orientalika
bruks- och åldersrelaterat slitage, genomgående spricka
913332
2021-05-15