Bojan 1700-tal
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOJAN, 1700-tal, Kina, dekor med fabeldjur i underglasyrblått, senare med lock av plast samt sockel i trä, höjd exl. lock och sockel ca 19,5 cm
Ingår i temaauktion Orientalika
bruks- och åldersrelaterat slitage, nagg med glasyrsprickor
913343
2021-05-15