Bojan 1700-tal

Bojan 1700-tal
Bojan 1700-tal
Bojan 1700-tal
Bojan 1700-tal
Bojan 1700-tal
Bojan 1700-tal
Bojan 1700-tal
Bojan 1700-tal
Bojan 1700-tal
Bojan 1700-tal
Bojan 1700-tal
Bojan 1700-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

3 000 SEK

BOJAN, 1700-tal, Kina, dekor med fabeldjur i underglasyrblått, senare med lock av plast samt sockel i trä, höjd exl. lock och sockel ca 19,5 cm

Ingår i temaauktion Orientalika

bruks- och åldersrelaterat slitage, nagg med glasyrsprickor

913343

2021-05-15