Lockurna
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LOCKURNA, 1700/1800-tal, Kina, floral dekor i underglasyrblått, höjd ca 43 cm
Ingår i temaauktion Orientalika
bruks- och åldersrelaterat slitage, stora nagg vid mynning, lock, samt klammerlagning på mynningen
913347
2021-05-15