Lockurna

Lockurna
Lockurna
Lockurna
Lockurna
Lockurna
Lockurna
Lockurna
Lockurna
Lockurna
Lockurna
Lockurna
Lockurna
Lockurna
Lockurna

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LOCKURNA, 1700/1800-tal, Kina, floral dekor i underglasyrblått, höjd ca 43 cm

Ingår i temaauktion Orientalika

bruks- och åldersrelaterat slitage, stora nagg vid mynning, lock, samt klammerlagning på mynningen

913347

2021-05-15