Fat Qianlong
Klubbat för:
3 200 SEK
Schätzwert
3 000 SEK
Beschreibung
FAT, 1700-tal, Kina, Qianlong, floral dekor i underglasyrblått, med ställning i trä, diameter ca 40 cm
Ingår i temaauktion Orientalika
Zustandsbeschreibung
bruks- och åldersrelaterat slitage, glasyrpricka
913355
2021-05-15