Stekfat och tallrik Qianlong
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STEKFAT samt TALLRIK, 1800-tal, Qianlong, dekor med landskap i underglasyrblått, med träställning, största mått 29 resp. 22,5 cm
Ingår i temaauktion Orientalika
bruks- och åldersrelaterat slitage, tejprester, tallriken med lagning/rekonstruktion
913364
2021-05-15