Stekfat och tallrik Qianlong
Closed
2021-05-15
913364
| Sold for | 1 000 SEK |
| Estimate | 2 000 SEK |
STEKFAT samt TALLRIK, 1800-tal, Qianlong, dekor med landskap i underglasyrblått, med träställning, största mått 29 resp. 22,5 cm
Ingår i temaauktion Orientalika
bruks- och åldersrelaterat slitage, tejprester, tallriken med lagning/rekonstruktion