Bordslampa

Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BORDSLAMPA, Kina omgjord från vas, 1900-tal, floral och figural dekor i underglasyrblått, för en ljuspunkt, monterad på träsockel, höjd exl. lampfäste ca 30 cm

Ingår i temaauktionen Orientalika

Bruks- och åldersrelaterat slitage, Ej funktionstestad, SAV garanter ej funktionen

913400

2021-05-15