Fat samt skål

Fat samt skål
Fat samt skål
Fat samt skål
Fat samt skål
Fat samt skål
Fat samt skål
Fat samt skål
Fat samt skål
Fat samt skål
Fat samt skål
Fat samt skål
Fat samt skål

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT samt SKÅL, 1800-1900-tal, Kina, fat med floral dekor, målad med emaljfärger på celladonglasyr, skål med veckad kant, floral dekor med emaljsfärger, med höjd 6, diameter 23 cm

Ingår i temaauktion Orientalika

glasyrnagg och slitage

913408

2021-05-15