Figurin blanc de chine

Figurin blanc de chine
Figurin blanc de chine
Figurin blanc de chine
Figurin blanc de chine
Figurin blanc de chine
Figurin blanc de chine
Figurin blanc de chine
Figurin blanc de chine
Figurin blanc de chine
Figurin blanc de chine

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FIGURIN, blanc de chine, Kina, 1900-tal, rörlig hand, höjd ca 31 cm, med träpiedstal 28 cm

Ingår i temaauktion Orientalika

smärre slitage

913411

2021-05-15