Figurin Kina

Figurin Kina
Figurin Kina
Figurin Kina
Figurin Kina
Figurin Kina
Figurin Kina
Figurin Kina
Figurin Kina
Figurin Kina
Figurin Kina
Figurin Kina
Figurin Kina
Figurin Kina
Figurin Kina

Klubbat för:

2 200 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

FIGURIN, 1700/1800-tal, Kina, emaljfärg, höjd ca 23 cm

Ingår i temaauktion Orientalika

Kuntoraportti

bruks- och åldersrelaterat slitage, nagg, lagning, glasyrbortfall

913414

Päivämäärä:

2021-05-15