Figurin Kina
Klubbat för:
2 200 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
FIGURIN, 1700/1800-tal, Kina, emaljfärg, höjd ca 23 cm
Ingår i temaauktion Orientalika
Kuntoraportti
bruks- och åldersrelaterat slitage, nagg, lagning, glasyrbortfall
913414
Päivämäärä:
2021-05-15