Vas Kina
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VAS, 1800/1900-tal, Kina, figural dekor i bland annat underglasyrblått, med träsockel, höjd exl. sockel ca 18,5 cm
Ingår i temaauktion Orientalika
Smärre bruks- och åldersrelaterat slitage
913427
2021-05-15