Vas Kina

Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

VAS, 1800/1900-tal, Kina, figural dekor i bland annat underglasyrblått, med träsockel, höjd exl. sockel ca 18,5 cm

Ingår i temaauktion Orientalika

Smärre bruks- och åldersrelaterat slitage

913427

2021-05-15