Tedosa och mugg

Tedosa och mugg
Tedosa och mugg
Tedosa och mugg
Tedosa och mugg
Tedosa och mugg
Tedosa och mugg
Tedosa och mugg
Tedosa och mugg
Tedosa och mugg
Tedosa och mugg
Tedosa och mugg
Tedosa och mugg
Tedosa och mugg
Tedosa och mugg
Tedosa och mugg
Tedosa och mugg

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TEDOSA och MUGG, 1800/1900-tal, Kina, landskapsdekor i underglasyrblått, höjd ca 12 cm

Ingår i temaauktion Orientalika

bruks- och och åldersrelaterat slitage, nagg

913447

2021-05-15