Tedosa

Tedosa
Tedosa
Tedosa
Tedosa
Tedosa
Tedosa
Tedosa
Tedosa

Klubbat för:

3 200 SEK

2 000 SEK

TEDOSA, 1800-tal, med senare trälock, dekor med drakar i underglasyrblått, höjd utan lock ca 13 cm

Ingår i temaauktion Orientalika

bruks- och åldersrelaterat slitage, lagning/rekonstruktion på underkant

913449

2021-05-15