Tedosa
Klubbat för:
3 200 SEK
2 000 SEK
TEDOSA, 1800-tal, med senare trälock, dekor med drakar i underglasyrblått, höjd utan lock ca 13 cm
Ingår i temaauktion Orientalika
bruks- och åldersrelaterat slitage, lagning/rekonstruktion på underkant
913449
2021-05-15