Dosa och saltkar

Dosa och saltkar
Dosa och saltkar
Dosa och saltkar
Dosa och saltkar
Dosa och saltkar
Dosa och saltkar
Dosa och saltkar
Dosa och saltkar
Dosa och saltkar
Dosa och saltkar
Dosa och saltkar
Dosa och saltkar

Klubbat för:

2 000 SEK

2 000 SEK

DOSA samt SALTKAR, Kina, 1800-tal, dekor av fåglar och blommor i underglasyrblått, höjd ca 4,5

Ingår i temaauktion Orientalika

bruks- och åldersrelaterat slitage, nagg på saltkaret samt dosans lock

913463

2021-05-15