Tekopp med fat

Tekopp med fat
Tekopp med fat
Tekopp med fat
Tekopp med fat
Tekopp med fat
Tekopp med fat
Tekopp med fat
Tekopp med fat
Tekopp med fat
Tekopp med fat
Tekopp med fat
Tekopp med fat

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

TEKOPP med FAT, 1800-tal, Kina, dekor med landskap i underglasyrblått, samt guldlack, kopp med höjd ca 4,5, fat med diameter 12,5 cm

Ingår i temaauktion Orientalika

smärre bruks- och åldersrelaterat slitage, ställvis bortfall av gulddekor

913465

2021-05-15