Tekopp med fat
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 200 SEK
TEKOPP med FAT, 1800-tal, Kina, dekor med landskap i underglasyrblått, samt guldlack, kopp med höjd ca 4,5, fat med diameter 12,5 cm
Ingår i temaauktion Orientalika
smärre bruks- och åldersrelaterat slitage, ställvis bortfall av gulddekor
913465
2021-05-15