Tallrik Kina

Tallrik Kina
Tallrik Kina
Tallrik Kina
Tallrik Kina
Tallrik Kina
Tallrik Kina

Klubbat för:

1 500 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

TALLRIK, 1700/1800-tal, Kina, dekor i underglasyrblått, med ställning i trä, diameter ca 21,5 cm

Ingår i temaauktion Orientalika

Kuntoraportti

smärre slitage

913523

Päivämäärä:

2021-05-15