Karmstol valnöt

Karmstol valnöt
Karmstol valnöt
Karmstol valnöt
Karmstol valnöt
Karmstol valnöt
Karmstol valnöt
Karmstol valnöt
Karmstol valnöt
Karmstol valnöt
Karmstol valnöt

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KARMSTOL, valnöt, skuren dekor, 1800-talets andra hälft, hjöd 80, bredd 63 cm

Enligt etikett undertill: Stolen har funnits på Skandias kontor på Mynttorget, Stockholm, 1869

Smärre slitage

913541

2021-05-09