Josef Frank, karmstolar, 1 par
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, karmstolar, 1 par, Svenskt Tenn, modellnummer 2067, formgivna 1948, mahogny, klädda i grönt skinn, höjd 72 cm
En stol med kraftigt slitage på skinn, samt ett armstöd med lagningar, den andra stolen i smärre slitage, med brännmärke på sits, mindre bristning
913550
2021-05-09