Josef Frank, karmstolar, 1 par

Klubbat för:

7 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

JOSEF FRANK, karmstolar, 1 par, Svenskt Tenn, modellnummer 2067, formgivna 1948, mahogny, klädda i grönt skinn, höjd 72 cm

En stol med kraftigt slitage på skinn, samt ett armstöd med lagningar, den andra stolen i smärre slitage, med brännmärke på sits, mindre bristning

913550

2021-05-09