Brosch 14k guld med diamanter

Brosch 14k guld med diamanter
Brosch 14k guld med diamanter
Brosch 14k guld med diamanter
Brosch 14k guld med diamanter
Brosch 14k guld med diamanter
Brosch 14k guld med diamanter
Brosch 14k guld med diamanter
Brosch 14k guld med diamanter
Brosch 14k guld med diamanter
Brosch 14k guld med diamanter

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BROSCH, 14k guld med 69 diamanter, omkring 1900, i form av harhuvud med troligen rosa safirer som ögon, ostämplad, längd 4 cm.

Något bruksslitage, den största stenen med liten spricka.

913629

2021-05-16