Ytterfoder från Gustavsberg
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
YTTERFODER, flintgods, tidigt 1900-tal, Gustavsberg, floral dekor, polykromt glaserad, otydligt signerad i godset, höjd ca 27,5, diameter ca 40 cm
Mindre avslag vid undersida, krackelyr förekommer, slitage
913640
2021-05-11