Träskulpturer Trygg
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SKULPTURER, 2 st, snidade trä, varav den högsta Carl Johan Trygg, signerad CJ Trygg, Norrköping, 1920, höjd 25, den lägre otydligt signerad och daterad 1932, höjd 18 cm
Slitage, skador, bl.a Tryggs mössa med avslag
913662
2021-05-11