Floodlight, strålkastare, ett par

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STRÅLKASTARE, sk "Floodlight" , 2 st, svartlackerad metall, glas, Tilley, Hendon, England, 1900-talets första hälft, bredd 36 cm, höjd 66 cm.

Bruks och åldersrelaterat kraftigt slitage, färgbortfall, nagg på glas., rost, Patina Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

913722

2021-05-11