Edition Eté Cabrier London Fickur 18K
Klubbat för:
18 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
CABRIER, Fickur, London, 18K, 1700-talets senare del, manuellt urverk med nyckeluppdrag, spindelgång, rödguld, mineralglas, kvartsrepetition på klangskål, genombrutet rikt mönstrat fodral med rokokscen med putti, diam ur ca 40 mm, diam utterboett ca 47.5 mm, vikt ca 99.9 g
Åldersrelaterat slitage. Nyckel för uppdrag saknas. SAV garanterar ej funktionen.
913737
2021-05-30