Edition Eté Cabrier London Fickur 18K

Klubbat för:

18 500 SEK

Utropspris

20 000 SEK

CABRIER, Fickur, London, 18K, 1700-talets senare del, manuellt urverk med nyckeluppdrag, spindelgång, rödguld, mineralglas, kvartsrepetition på klangskål, genombrutet rikt mönstrat fodral med rokokscen med putti, diam ur ca 40 mm, diam utterboett ca 47.5 mm, vikt ca 99.9 g

Åldersrelaterat slitage. Nyckel för uppdrag saknas. SAV garanterar ej funktionen.

913737

2021-05-30