Edition Eté Jacob Kock Stockholm Fickur 18K
Klubbat för:
8 000 SEK
10 000 SEK
JACOB KOCK, fickur, 18K, Stockholm, 1780-tal, manuellt urverk med nyckeluppdrag, spindelgång, rödguld, mineralglas, serie nr. 1249, diam ca 52.5 mm, vikt ca 101.7 g
Boett Olof Ekman, 1789
Åldersrelaterat slitage. Urtavla med kantnagg. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.
913740
2021-05-30