Edition Eté Omega Seamaster Armbandsur 1950-tal

Klubbat för:

4 600 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

OMEGA, Seamaster, armbandsur, 1950-tal, automatiskt urverk, guld/ stål, plexiglas, senare läderrem ej original, ref nr. 2491-1/2657, kaliber 342, diam ca 36 mm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage. Urtavla med patina.
OBS- Hela automatverket saknas. Uret kan endast dras upp manuellt!
Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

913758

2021-05-30