Moccaservis porslin
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
MOCCASERVIS, 1950/60-tal, förgylld med polykrom dekor, märkt: Best Bondware fine china porcelain Foreign, bestående av kanna, sockerskål, gräddkanna, 6 koppar med fat, höjd 6-17 cm
Smärre slitage, sockerskål saknar lock
913883
2021-05-09