Moccaservis porslin

Moccaservis porslin
Moccaservis porslin
Moccaservis porslin
Moccaservis porslin
Moccaservis porslin
Moccaservis porslin
Moccaservis porslin
Moccaservis porslin
Moccaservis porslin
Moccaservis porslin

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

MOCCASERVIS, 1950/60-tal, förgylld med polykrom dekor, märkt: Best Bondware fine china porcelain Foreign, bestående av kanna, sockerskål, gräddkanna, 6 koppar med fat, höjd 6-17 cm

Smärre slitage, sockerskål saknar lock

913883

2021-05-09