Väggur 1800-tal

Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

800 SEK

VÄGGUR, 1800-tal, ottomansk, urtavla i mässing och emalj, ottomanska siffror, höjd ca 44 cm, nyckel saknas

Bruks och åldersslitage, nedre del samt krön saknas

913898

2021-05-14