Gusum Bruk Ljusstakar mässing

Gusum Bruk Ljusstakar mässing
Gusum Bruk Ljusstakar mässing
Gusum Bruk Ljusstakar mässing
Gusum Bruk Ljusstakar mässing
Gusum Bruk Ljusstakar mässing
Gusum Bruk Ljusstakar mässing
Gusum Bruk Ljusstakar mässing
Gusum Bruk Ljusstakar mässing

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GUSUMS BRUK, ljusstakar, 1 par, mässing, nr 38, 1900-talets början, gustaviansk stil, kolonnformat skaft, på kvadratisk fotplatta med gallerkant och kulfötter, höjd ca 22 cm

Smärre slitage

913911

2021-05-11