Skedar Svensk Rund tidigt 1800-tal

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKEDAR, 20 dlr, silver, bestående av olika varianter av Svensk Rund, ca 1814-1840, längd 18-22 cm, total vikt 1047 g

Blandat slitage, monogram på merparten av skedarna

913946

2021-05-11