Matbord

Matbord
Matbord
Matbord
Matbord
Matbord
Matbord
Matbord
Matbord
Matbord
Matbord

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

MATBORD, nyrenässans, 1800-talets slut, 6 svarvade ben, sarg med skuren dekor, 3 illäggsskivor (avvikande yta) betsad ek, höjd ca 78 samt 135x115 cm, illäggsskivornas bredd två st 48 och en 31 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage, torrsprickor

913970

2021-05-14