Bordsur 1900-tal

Bordsur 1900-tal
Bordsur 1900-tal
Bordsur 1900-tal
Bordsur 1900-tal
Bordsur 1900-tal
Bordsur 1900-tal
Bordsur 1900-tal
Bordsur 1900-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BORDSUR, bronserad metall, sten, kvinna läsande "Language des fleurs" dekorelement i och skulptur i bronserad metall, klocka o mässing och emalj, pendel ingår, höjd 35 cm, längd 42 cm.

Slitage, smärre sprickor i stenen, lösa dekorelement, viss oxidering.

914042

2021-05-12