Bläckhorn 1800-tal

Bläckhorn 1800-tal
Bläckhorn 1800-tal
Bläckhorn 1800-tal
Bläckhorn 1800-tal
Bläckhorn 1800-tal
Bläckhorn 1800-tal
Bläckhorn 1800-tal
Bläckhorn 1800-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BLÄCKHORN, 1800-talets slut, glas med lock i förgylld mässing med dekor av uggla och mindre emaljdekor, höjd ca 9 cm

PROVENIENS
Gåva av Marskalk Gustaf Mannerheim till brorsonen Carl Eric Mannerheim och därifrån gåva till nuvarande ägare.

mindre slitage

914047

2021-05-16