Bläckhorn 1800-tal
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BLÄCKHORN, 1800-talets slut, glas med lock i förgylld mässing med dekor av uggla och mindre emaljdekor, höjd ca 9 cm
PROVENIENS
Gåva av Marskalk Gustaf Mannerheim till brorsonen Carl Eric Mannerheim och därifrån gåva till nuvarande ägare.
mindre slitage
914047
2021-05-16